021-33938154

09129451462-3

اخبار سایت

اخبار سایت (16)

طبقه بندي هاي فرزند

مزایای کلید هوشمند کولرهای آبی چیست؟

مزایای کلید هوشمند کولرهای آبی چیست؟ (0)

کلید هوشمند کولر آبی چیست و چه کاربردی دارد.همچنین بررسی مزایا و معایب و انواع مدل های آن را در ادامه مشاهده فرمایید.

هرساله با شروع شدن فصل گرما نیاز به سیستم های تهویه مطبوع به نوعی چشمگیر افزایش می یابد. با توجه به اقلیم آب و هوایی ایران در بسیاری از نقاط به منظور تامین هوایی خنک از کولر آبی بهره می برند. این سری از سیستم های تهویه مطبوع به دلیل کاربری آسان همچنین سازگار بودن با شرایط جغرافیایی کشورمان از سری سیستم های پر طرفدار به شمار می آید.کولر آبی از یک اتاقک فلزی که اطراف آن را واسط های تبخیری احاطه می کند و داخل اتاقک از ناودانی ها، الکتروپمپ و الکتروموتور تشکیل شده است. نحوه ی عملکرد کولر آبی به این شکل است که با روشن شدن الکتروپمپ از طریق لوله ها و ناودانی آب روی پوشال ها ریخته شده و با چرخیدن پروانه آب روی پوشال ها تبخیر می باشد دمای حاصل از تبخیر از طریق دریچه ها خروجی به فضای داخلی انتقال می باید. بنابراین کولر آبی برای روشن شدن نیاز به انرژی الکتریکی و برای تامین هوای خنک نیاز به آب دارد. که این چرخه به طور دائم در حال انجام است و در روزهای گرم سال، هوایی خنک و مطبوع به فضای داخلی وبرای ساکنین به ارمغان می آورد.برای روشن و خاموش شدن و کنترل دستگاه به طور عمده از 3 کلید، که یکی از آنها مربوط به روشن شدن الکتروپمپ، دیگری دور کند را تعیین کرده و کلید سوم نیز حالت تند را اعمال می نماید. و این 3 کلید برای تمامی کولر آبی های موجود حالت ثابتی داشته و کاربر دسترسی بیشتری برای تنظیم دور کولر آبی نخواهد داشت. بنابراین شرکت های سازنده برای حل این معضل چاره ای اندیشیده و کولر آبی هوشمند را طراحی و عرضه نموده اند. در ادامه به این سوال که کلید هوشمند کولر آبی چیست خواهیم پرداخت.

 

کاربرد کلید هوشمند در کولر آبی

با پیشرفته شدن دنیای امروزی بدیهی است که هرساله شاهد ابداع و اختراع تجهیزاتی مدرن باشیم. کلید هوشمند کولر آبی نیز یکی از فناوری های مدرن است که کمک شایانی به کاهش مصرف انرژی در این سیستم ها شده اما با توجه به جدید بودن آن بسیاری از افراد آشنایی زیادی با کاربرد این سیستم ندارند که در ادامه به معرفی کامل کلید هوشمند پرداخته ایم. با توجه به پرکاربرد بودن کولر آبی در ایران و استفاده از این سیستم در اکثر ساختمان ها به منظور تامین هوایی مطبوع، شرکت های بسیاری به منظور تامین نیاز بازار به طراحی و ساخت انواع کولر آبی پرداخته و سالانه میلیون ها دستگاه از انواع مدل های کولر آبی روانه بازار رقابت می کنند. قیمت کولر آبی یکی از اولویت های مدنظر مشتریان به شمار می آید، گروه فنی مهندسی دماپویا در مقاله ای به معرفی ارزانترین کولر آبی موجود پرداخته که با مراجعه به این مقاله در مجله دماپویا می توانید با برندهای مطرح و معتبر بازار که علاوه بر قیمت مقرون به صرفه از سطح کیفیت بسیار بالایی نیز بهره می برند و توانسته در سال های اخیر به عنوان پرفروش ترین بازار به فروش برسند، آشنا شده و از این طریق خریدی بهینه و مقرون به صرفه را تجربه خواهید کرد. 

همانطور که اشاره شد کنترل و روشن شدن کولر آبی توسط سه کلید انجام می شود، که یکی از مشکلات رایج این کلید ها نبود ترموستات می باشد. تنها گزینه ی انتخابی در این کلید ها دور کند و یا تند بوده که همین امر از معایب این کلیدها به شمار می آید. با روشن شدن کولر آبی دمای اتاق خنکتر می شود اما گاهی لازم است که مقداری دما کمتر و یا بیشتر شود، که در کلیدهای قدیمی این قابلیت امکان پذیر نیست. به طور مثال در تمام طول شب کولر آبی به طور دائم روشن بوده  و در حال عملکرد است. که همین امر مشکلات متعددی از قبیل افزایش هزینه ها، سرد شدن بیش از حد اتاق را به همراه دارد. به منظور حل این مشکل کلید هوشمند کولر آبی طراحی و عرضه شده است. نحوه ی عملکرد این تجهیزات چگونه است در ادامه به نحوه ی عملکرد و ساختار کلید هوشمند کولر آبی اشاره خواهیم داشت.

 

 

 این کلید هوشمند کولر آبی از یک صفحه تهیه شده که همانند کلید های قدیمی از طریق کابل به دستگاه متصل می گردد. کلید های هوشمند به دو صورت دستی و خودکار تولید و در بازار موجود می باشند. صرفنظر از مدل آنها، وظیفه ی کلید هوشمند پایش دما و رطوبت فضای داخلی اتاق، دستگاه را کنترل می نماید. به این ترتیب با توجه به نیاز دمای اتاق کولر آبی روشن و خاموش و یا تغییر حالت می دهد. به این ترتیب به طور دائم هوایی یکنواخت و مطبوع در اتاق خواهیم داشت. از ویژگی های کلید هوشمند کولر آبی اینست که کاربر به طور دلخواه و برحسب نیاز دما و زمان را تنظیم نموده و به این ترتیب کولر آبی به مدت مشخص روشن و دمای مورد نیاز را تامین می نماید. 

بخش های تشکیل دهنده ی کلید هوشمند کولر آبی

کلید هوشمند کولر آبی از ترموستات، تایمر خاموش و روشن، و تایمر چرخشی تشکیل شده است. با استفاده از ترموستات دمای اتاق را کنترل می نماید. اگر دمای فضای داخلی به دمای مورد نیاز برای روشن شدن برسد، الکتروموتور و الکتروپمپ شروع به کار می‌کند و اگر به دمای خاموش هم برسد پمپ آب قطع خواهد شد. یکی دیگر از حالت های کلید هوشمند کولر آبی تایمر چرخشی است، که این قابلیت را دارد که اگر به صورت دستی تنظیم انجام نشود، پمپ آب قطع و وصل خواهد شد.

مزایای استفاده از کلید هوشمند در کولر آبی

همانطور که اشاره شد  کلید هوشمند کولر آبی برای رفع ایراد کلیدهای قبلی طراحی و ساخته شده بنابراین میتوان گفت از مزیت های متعددی نیز برخوردار هستند. یکی از ویژگی های منحصر بفرد این کلید دارا بودن ترموستات می باشد که همین ویژگی از اتلاف و هدررفت انرژی مانع بعمل می آورد و همواره دمایی مطلوب را در فضای داخلی خواهیم داشت. همچنین صفحه نمایش کلید هوشمند به شیوه ای مدرن طراحی شده و از ظاهری شیک بهره می برند. از دیگر مزیت های کلید هوشمند کنترل از راه دور آنها می باشد، که از فاصله ای مشخص از طریق ریموت می توان تنظیمات مورد نظر را اعمال نمود. با توجه به تنوع در مدل های ارائه شده به راحتی در مکان های مختلف به منظور تنظیم دما و زمان از این کلیدها بهره مند شد. به این ترتیب میتوان گفت با استفاده از کلید هوشمند کولر آبی در حدود 30 % در مصرف انرژی صرفه جویی می شود. 

لازم به ذکر است وبسایت تخصصی  هماسل  انواع تجهیزات و تاسیسات ساختمان از قبیل سیستم های تهویه مطبوع، سیستم های گرمایشی همچنین انواع تجهیزات آبرسانی از جمله پمپ آب، در برندهای مطرح و معتبر بازار با تضمین اصالت کالا، همچنین امکان ارسال به سراسر کشور با بهترین قیمت به منظور خریدی بهینه و مقرون به صرفه عرضه می نماید. 

 
 

 

 

 

مشاهده موارد...

به گفته برخی از کارشناسان، انتخابات ریاست جمهوری فاکتور مهمی در تعیین روند بازارها در سال جاری است. اما تغییرات قیمت سکه چگونه قرار است از انتخابات ریاست جمهوری ایران تاثیر بگیرد؟ آیا در دوره‌های گذشته قیمت سکه بعد از هر انتخابات تغییر محسوسی داشته؟

رای پاسخ به این سوال تغییرات قیمت سکه طلا از سال ۷۲ به این سو را بررسی کرده تا ببیند قیمت سکه در ایران در طول سال‌های گذشته چگونه تغییر کرده و نسبتِ این تغییراتِ قیمتی با تغییراتِ سیاسی چه بوده است؟نتیجه این بررسی جالب است. در تمام دولت‌ها در سال برگزاری انتخابات قیمت سکه طلا افزایش یافته است، جز در دو سال. یکی بعد از برگزاری انتخاباتی که منتج به روی کار آمدن دولت اول اصلاحات شد و دوم در سال ۹۲ که دولت اول روحانی بر سر کار آمد. تنها در این دو دوره برگزاری انتخابات، قیمت سکه کاهش یافت. اما دلیل چیست؟

                                                                                                                             قیمت سکه، نیم سکه، ربع سکه و سکه گرمی امروز در بازار                       

آغاز اصلاحات سیاسی: طلا ارزان می‌شود

قیمت هر سکه طلا تا پایان سال ۱۳۷۵، به حدود ۴۱ هزار و ۲۷۰ تومان رسیده بود، اما پس از آنکه دولتِ اصلاحات کار خود را در نیمه دوم سال ۱۳۷۶ آغاز کرد، قیمت هر سکه طلا در بازار ایران به حدود ۳۸ هزار و ۸۰۰ تومان کاهش پیدا کرد که در نوعِ خود رویدادی کم‌سابقه بوده است.دولت محمد خاتمی شعارِ اقتصادی نداده بود و عمدتا با شعارهای سیاسی و فرهنگی روی کار آمده بود. با این همه، اکنون که از آن سال‌ها بیش از دو دهه فاصله گرفته‌ایم و به شاخص‌های اقتصادیِ آن روزها نگاه می‌کنیم، ظاهرا آن دولت در زمینه اقتصادی از دیگر دولت‌ها موفق‌تر عمل کرده است.قیمت هر سکه طلا در سال ۱۳۷۷ به حدود ۴۵ هزار و ۱۰۰ تومان، در سال ۱۳۷۸ به حدود ۵۸ هزار و ۷۰۰ تومان، در سال ۱۳۷۹ به حدود ۶۰ هزار و ۵۰۰ تومان و در سال ۱۳۸۰، به حدود ۶۰ هزار و ۸۰۰ تومان رسید. به این ترتیب، قیمت سکه طلا که در ابتدای دهه ۱۳۷۰، حدود ۱۲ هزار و ۴۰۰ تومان بود، در پایان دهه ۷۰ به حدود ۶۰ هزار و ۸۰۰ تومان رسیده بود و در واقع، حدود ۵ برابر شده بود.

۱۳۸۰: شروع دولتِ دومِ «اصلاحات»

وضعیت اقتصادی ایران در دولت دوم «اصلاحات» هم آرام بود. دولت خاتمی تا سال ۱۳۸۴ و زمان تحویل قوه مجربه به دولتِ بعدی، «سندِ چشم‌اندازِ ایران ۱۴۰۴» را تدوین کرده و آن را به عنوان یک نقشه راه برای دو دهه آینده ایران به تصویب نهادهایِ دیگر در کشور هم رسانده بود.بر اساس این سند، قرار بود ایران در سال ۱۴۰۴ قدرت نخست اقتصادی و فرهنگی در غرب آسیا باشد و این در حالی بود که در همان سال ۱۳۸۴، ایران دومین قدرت بزرگِ اقتصادی در غربِ آسیا (خاورمیانه) بود. قدرت اول، با فاصله‌ای اندک ترکیه و قدرت سوم هم عربستان بود.قیمت سکه طلا به عنوان نموداری از افت ارزش پول ملی ایران، در طول ۴ سال دوم ریاست‌جمهوری خاتمی، از ۶۰ هزار و ۸۰۰ تومان به حدود ۱۲۲ هزار و ۹۰۰ تومان تومان رسید و در واقع، حدود ۲ برابر شد. این در مقیاس جهانی عملکرد مناسبی نبوده و نیست، اما با توجه به نرخ بالای تورم ساختاری در ایران، در مقیاس داخلی چندان بد نیست.

نفت بر سر سفره‌ها می‌آید

محمود احمدی‌نژاد با شعار حمایت از فرودستان در مقابل فرادستان رویِ کار آمد و وعده داد نفت را بر سرِ سفره‌ها بیاورد. دولتِ او عملا این کار را کرد و دلارهای نفتی را به شکلی که از سال‌هایِ آخرِ رژیم پهلوی سابقه نداشت، صرفِ وارداتِ کالا به ایران کرد. این موضوع، کمی بعد اقتصاد ایران را به «بیماری هلندی» مبتلا کرد.قاعده کلیِ اقتصادی این است که در مراحل ابتداییِ «بیماری هلندی»، وفورِ کالایی موجب رضایتِ عمومیِ شهروندان می‌شود، اما دیر یا زود، با پایانِ ماه عسلِ وفورِ کالایی، ناگهان کمبود کالایی رخ می‌دهد.بر این اساس، دولت اول احمدی‌نژاد که درآمدهایِ نفتیِ آن‌چنانی هم داشت، از قضا خیلی هم بد کشور را مدیریت کرد. نرخِ سکه طلا در پایان دوره اول ریاست‌جمهوری او در سال ۱۳۸۸، به ۲۸۸ هزار تومان رسید و تقریبا ۲٫۴ برابر شد.

سال ۱۳۸۹: جهش بزرگ طلا

شروع دوره دوم ریاست‌جمهوریِ احمدی‌نژاد با انتخابات پر حرف و حدیث سال ۱۳۸۸ کلید خورد. اختلافات سیاسی در کشور، تاثیر خود را خیلی زود بر اقتصاد ایران بر جای گذاشت و در سال ۱۳۸۹، نخستین نشانه‌هایِ افول اقتصادی در ایران هویدا شدند.قیمت هر سکه کامل بهار آزادی در سال ۱۳۸۹، از ۲۸۸ هزار تومان به ۴۳۵ هزار تومان رسید و در واقع، در طول یک سال ۱٫۵ برابر رشد پیدا کرد. این، همزمان بود با تنگ‌تر شدن حلقه تحریم‌ها به دور اقتصاد ایران و آن هم در شرایطی که وفاقِ سیاسی در ایران هم بیش از همیشه کاهش پیدا کرده بود.قیمت هر سکه بهار آزادی در سال ۱۳۹۰ به حدود ۶۳۰ هزار تومان، در سال ۱۳۹۱ به حدود ۹۱۰ هزار تومان و در سال ۱۳۹۲ به حدود یک میلیون و ۵۰ هزار تومان رسید.

۱۳۹۲: دولتی با ماموریت «نرمالیزاسیون»

دولت اول حسن روحانی که کار خود را در سال ۱۳۹۲ آغاز کرد، یک ماموریت نانوشته داشت: بازگرداندن شرایط حکمرانیِ داخلی و سیاست خارجیِ ایران به وضعیت نرمال. با این همه، ظاهرا قطار توسعه در ایران، شدیدتر از آنکه تصور می‌شد، از ریل خارج شده بود.صرفِ اعتمادِ سیاسی به دولت روحانی، موجب بهبود وضعیت اقتصادیِ ایران و افزایش ارزش پول ملی شد. قیمت سکه طلا که آخرین بار با رویِ کار آمدن خاتمی ارزان شده بود، دوباره نزولی شد و از یک میلیون و ۵۰ هزار تومان در سال ۱۳۹۲، به ۹۴۶ هزار تومان در سال ۱۳۹۳ و حدود ۹۳۶ هزار تومان در سال ۱۳۹۴ رسید. این اتفاق فقط یکبار دیگر در دولت محمد خاتمی رخ داده بود.ایران و گروه ۱+۵ در تیرماه سال ۱۳۹۴ برجام را به امضا رساندند. بخش بزرگی از دارایی‌هایِ دلاری و بلوکه‌شده ایران آزاد شدند و سیلِ شرکت‌های خارجی برای عقد قرارداد با طرفِ ایرانی، روانه کشور شد. این موضوع هم به نوبه خود به تقویت ارزشِ پول ملی ایران و افت قیمت طلا در کشور کمک کرد.

سال ۱۳۹۶: نقطه عطف اقتصاد ایران

اتفاق بزرگ اما در سال ۱۳۹۶ به وقوع پیوست. نشانه‌های بدحال شدن اقتصاد ایران، با بی‌ثمر ماندنِ برجام هویدا می‌شد و اعتراضات دی‌ماه ۱۳۹۶ هم هیزمی تازه بر این آتش ریخت. قیمت هر سکه طلا در سال ۱۳۹۵ به یک میلیون و ۱۷۰ هزار تومان رسید و در سال پایانیِ فعالیت دولت یازدهم، به یک میلیون و ۷۹۵ هزار تومان رسید.مقصر را اکنون می‌شناسیم: دولت روحانی، بر خلافِ نظرِ کارشناسان اقتصادی، سعی داشت با «ارزپاشی«، جلویِ رشد قیمت دلار را بگیرد. به این ترتیب، فنری فشرده می‌شد که قرار بود چند سال بعد ناگهان از جا در برود.رویِ کار آمدن ترامپ در آمریکا و تیمِ او که به شدت با قدرت‌گرفتنِ ایران مشکل داشتند هم بی‌تاثیر نبود. وضعیتِ سیاسی در داخل هم به شدت آشفته شد و در سال ۱۳۹۷، آمریکا به صورت یک‌جانبه از برجام خارج شد و کلیدِ شکل‌گیریِ یک شوکِ تورمی و ارزی در اقتصاد ایران را زد.قیمت هر سکه طلا در سال ۱۳۹۷، ناگهان به ۳ میلیون و ۳۲۰ هزار تومان و تا پایان سال ۱۳۹۸، به ۵ میلیون تومان رسید. سال ۱۳۹۹ اما سالی عجیب و بی‌سابقه برای سکه بود. قیمت‌ها در سال ۱۳۹۹، هر روز بالا می‌رفتند و در مهرماه ۱۳۹۹، قیمت هر سکه طلا در بازار ایران به ۱۶ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان هم رسید. با این همه، تا پایان سال ۱۳۹۹، قیمت سکه به کانال ۱۰ تا ۱۱ میلیون تومانی برگشت.

                                                                           

                                                                                                                              

سال ۱۴۰۰: فلز زرد و آینده نامعلومِ اقتصاد ایران

حالا قیمت سکه در سال ۱۴۰۰ و در دولت سیزدهم چه می‌شود؟ شرایط کنونی اقتصاد می‌گوید روند قیمت طلا و سکه صعودی است. کارشناسان در تحلیل این موضوع هم به مساله کاهش ارزش پول ملی و افزایش تقاضا برای سرمایه‌گذاری در بازارهایی مانند سکه و طلا اشاره می‌کنند و هم بحران اقتصادی ناشی از کرونا که قیمت جهانی طلا را افزایش داده و قطعا بر قیمت سکه هم اثر می‌گذارد.از طرفی کارشناسان اقتصادی معتقدند رشد قیمت جهانی طلا در اقتصادِ ایران شدیدتر تجربه می‌شود. علت هم واضح است: نرخ رشد نقدینگی در اقتصاد ایران بسیار بالا است و پول ملیِ ایران به صورت دائم دچار افت ارزش می‌شود.

اما آیا می‌توان از مرور عملکرد دولت‌ها به این نتیجه رسید که بعد از انتخابات ریاست جمهوری قیمت سکه چه می‌شود؟ مرور تاریخی نشان می‌دهد که قیمت سکه در سال‌های گذشته مدام صعودی بوده و تنها بعد از برگزاری دو انتخابات قیمت سکه، کاهش یافته است. یکی در دولت اصلاحات و دیگری در دولت اول حسن روحانی. دلیل آن هم واضح است. مردم به اصلاحات ساختاری و افزایش قدرت پول ملی امیدوار شده بودند و گمان می‌کردند شرایط اقتصادی رو به بهبود است. نتیجه این بود که قیمت سکه موقتا کاهش یافت.

اکنون هم باید دید دولتی که بر سر کار می‌آید چه نگاهی به اقتصاد دارد و از آن مهم‌تر چه برنامه‌ای برای به نتیجه رساندن مذاکرات دارد. اگر بازار به این نتیجه برسد که ارز جدیدی به اقتصاد تزریق می‌شود و به بهبود شرایط امیدوار باشد، می‌توان به کاهش قیمت سکه در کنار کاهش قیمت طلا و ارز هم امیدوار بود. اما اگر چنین نباشد باید منتظر افزایش قیمت سکه در سال جاری باشیم.

 

تاثیر انتخابات ۱۴۰۰ بر بازار ارز سال آینده

پیش بینی‌ شود عوامل مختلفی در وضعیت بازار ارز سال آینده اثر گذار باشند که احتمالا یکی از مهم‌ترین‌ آن‌ها انتخابات ریاست‌جمهوری ۱۴۰۰ است. همچنین اجرای بخش عمده‌ای از بودجه‌ دولت دوازدهم بر عهده دولت بعد خواهد بود، دولتی که نگاهش به مسائل بین‌المللی در شرایط فعلی، برای بازار ارز بسیار تعیین‌کننده خواهد بود.

                          

 

                                                                              دلار در ایران به ۱۸ هزار تومان رسید - BBC News فارسی

 

بودجه ۱۴۰۰ و مساله نرخ ارز در آن امسال جنجال بسیاری ایجاد کرد؛ از یکسو دولت نرخ ۱۱ هزار و ۵۰۰ تومان را برای ارز در این لایحه در نظر گرفته و اظهار می‌کند چون این مساله حتما روی  نرخ بازار هم تأثیر می‌گذارد باید بر مبنای سیاستگذاری پیش برود، از سوی دیگر مجلسی‌ها کمر بسته‌اند که نرخ ارز در بودجه را به ۱۷ هزار و ۵۰۰ تومان برسانند.مجتهد درباره تاثیر انتخابات ریاست‌جمهوری بر مسیر نرخ ارز سال آینده می‌گوید:« طبیعتا در بازار ارز همواره هم عوامل سیاسی دخالت دارد هم اقتصادی. شکی نیست انتخابات ۱۴۰۰ در ایران عاملی بسیار مهمی است، چون در حال حاضر دیدگاه فردی که انتخاب می‌شود، نسبت به مسائل اقتصادی و به ویژه بین‌المللی ما اهمیت ویژه دارد. اگر دیدگاه او مبنی بر تعامل بیشتر با اقتصاد جهانی باشد، بازار ارز در اثر انتظارات مثبت از ثبات بیشتری برخوردار می‌شود اما اگر فردی باشد که دیدگاهی منفی به تعاملات داشته باشد یا این مساله را در شرایط فعلی در اولویت خود نگذارد، پیش‌بینی می‌شود ما با کاهش ارزش ریال مواجه شویم».

هشدار درباره کنترل نااطمینانی‌های سیاسی

سال جاری در بازار ارز گاه با نااطمینانی‌هایی از سوی معامله‌گران روبرو شدیم که موجب بی‌ثباتی در نرخ شد. به باور کارشناسان این شرایط غالبا ریشه در وضعیت سیاسی کشور داشته نه بحران‌های اقتصادی. نمونه آن هم اختلاف نظر فعلی دولت و مجلس بر سر بودجه ۱۴۰۰ است که در چند هفته اخیر بر نگاه منفی فعالان به آینده بازار ارز دامن زده است.اگر در دولت بعدی این تفاوت نگاه دولت با مجلس، کمتر یا تشدید شود، تاثیر آن در وضعیت بازار چگونه خواهد بود؟رئیس سابق‌ پژوهشکده پولی و بانکی در پاسخ می‌گوید:« اگر اختلاف نظرات کمتر شود، می‌تواند اثر مثبت داشته باشد اما مساله این است که دیدگاه مجلس فعلی یک دیدگاه درونگرا است و این درونگرایی یعنی بحث تعامل با اقتصاد جهانی اولویت اولشان نیست و به این موضوع اهمیت چندانی نمی‌دهند.اگر نگاه مجلس این باشد و رئیس جمهوری هم با همین دیدگاه انتخاب شود، مسلما در نهایت انتظارات مثبتی در رابطه با نرخ ارز در سال آینده نمی‌توانیم داشته باشیم اما اگر مجلس کمی تغییر روش بدهد و با دید مثبت‌تروی به تعاملات بین‌المللی نگاه کند، رئیس جمهوری هم که انتخاب شده است تعامل با دنیا را در اولویت بگذارد، انتظار ثبات نرخ ارز را داریم».

 

                                                  

 

کلید هوشمند کولر آبی چیست و چه کاربردی دارد.همچنین بررسی مزایا و معایب و انواع مدل های آن را در ادامه مشاهده فرمایید.

هرساله با شروع شدن فصل گرما نیاز به سیستم های تهویه مطبوع به نوعی چشمگیر افزایش می یابد. با توجه به اقلیم آب و هوایی ایران در بسیاری از نقاط به منظور تامین هوایی خنک از کولر آبی بهره می برند. این سری از سیستم های تهویه مطبوع به دلیل کاربری آسان همچنین سازگار بودن با شرایط جغرافیایی کشورمان از سری سیستم های پر طرفدار به شمار می آید.کولر آبی از یک اتاقک فلزی که اطراف آن را واسط های تبخیری احاطه می کند و داخل اتاقک از ناودانی ها، الکتروپمپ و الکتروموتور تشکیل شده است.

نحوه ی عملکرد کولر آبی به این شکل است که با روشن شدن الکتروپمپ از طریق لوله ها و ناودانی آب روی پوشال ها ریخته شده و با چرخیدن پروانه آب روی پوشال ها تبخیر می باشد دمای حاصل از تبخیر از طریق دریچه ها خروجی به فضای داخلی انتقال می باید. بنابراین کولر آبی برای روشن شدن نیاز به انرژی الکتریکی و برای تامین هوای خنک نیاز به آب دارد. که این چرخه به طور دائم در حال انجام است و در روزهای گرم سال، هوایی خنک و مطبوع به فضای داخلی وبرای ساکنین به ارمغان می آورد.برای روشن و خاموش شدن و کنترل دستگاه به طور عمده از 3 کلید، که یکی از آنها مربوط به روشن شدن الکتروپمپ، دیگری دور کند را تعیین کرده و کلید سوم نیز حالت تند را اعمال می نماید. و این 3 کلید برای تمامی کولر آبی های موجود حالت ثابتی داشته و کاربر دسترسی بیشتری برای تنظیم دور کولر آبی نخواهد داشت. بنابراین شرکت های سازنده برای حل این معضل چاره ای اندیشیده و کولر آبی هوشمند را طراحی و عرضه نموده اند. در ادامه به این سوال که کلید هوشمند کولر آبی چیست خواهیم پرداخت.

         

کاربرد کلید هوشمند در کولر آبی

با پیشرفته شدن دنیای امروزی بدیهی است که هرساله شاهد ابداع و اختراع تجهیزاتی مدرن باشیم. کلید هوشمند کولر آبی نیز یکی از فناوری های مدرن است که کمک شایانی به کاهش مصرف انرژی در این سیستم ها شده اما با توجه به جدید بودن آن بسیاری از افراد آشنایی زیادی با کاربرد این سیستم ندارند که در ادامه به معرفی کامل کلید هوشمند پرداخته ایم. با توجه به پرکاربرد بودن کولر آبی در ایران و استفاده از این سیستم در اکثر ساختمان ها به منظور تامین هوایی مطبوع، شرکت های بسیاری به منظور تامین نیاز بازار به طراحی و ساخت انواع کولر آبی پرداخته و سالانه میلیون ها دستگاه از انواع مدل های کولر آبی روانه بازار رقابت می کنند. قیمت کولر آبی یکی از اولویت های مدنظر مشتریان به شمار می آید، گروه فنی مهندسی دماپویا در مقاله ای به معرفی ارزانترین کولر آبی موجود پرداخته که با مراجعه به این مقاله در مجله دماپویا می توانید با برندهای مطرح و معتبر بازار که علاوه بر قیمت مقرون به صرفه از سطح کیفیت بسیار بالایی نیز بهره می برند و توانسته در سال های اخیر به عنوان پرفروش ترین بازار به فروش برسند، آشنا شده و از این طریق خریدی بهینه و مقرون به صرفه را تجربه خواهید کرد. 

همانطور که اشاره شد کنترل و روشن شدن کولر آبی توسط سه کلید انجام می شود، که یکی از مشکلات رایج این کلید ها نبود ترموستات می باشد. تنها گزینه ی انتخابی در این کلید ها دور کند و یا تند بوده که همین امر از معایب این کلیدها به شمار می آید. با روشن شدن کولر آبی دمای اتاق خنکتر می شود اما گاهی لازم است که مقداری دما کمتر و یا بیشتر شود، که در کلیدهای قدیمی این قابلیت امکان پذیر نیست. به طور مثال در تمام طول شب کولر آبی به طور دائم روشن بوده  و در حال عملکرد است. که همین امر مشکلات متعددی از قبیل افزایش هزینه ها، سرد شدن بیش از حد اتاق را به همراه دارد. به منظور حل این مشکل کلید هوشمند کولر آبی طراحی و عرضه شده است. نحوه ی عملکرد این تجهیزات چگونه است در ادامه به نحوه ی عملکرد و ساختار کلید هوشمند کولر آبی اشاره خواهیم داشت.                                                                                                                      

 

                                                                                       

 این کلید هوشمند کولر آبی از یک صفحه تهیه شده که همانند کلید های قدیمی از طریق کابل به دستگاه متصل می گردد. کلید های هوشمند به دو صورت دستی و خودکار تولید و در بازار موجود می باشند. صرفنظر از مدل آنها، وظیفه ی کلید هوشمند پایش دما و رطوبت فضای داخلی اتاق، دستگاه را کنترل می نماید. به این ترتیب با توجه به نیاز دمای اتاق کولر آبی روشن و خاموش و یا تغییر حالت می دهد. به این ترتیب به طور دائم هوایی یکنواخت و مطبوع در اتاق خواهیم داشت. از ویژگی های کلید هوشمند کولر آبی اینست که کاربر به طور دلخواه و برحسب نیاز دما و زمان را تنظیم نموده و به این ترتیب کولر آبی به مدت مشخص روشن و دمای مورد نیاز را تامین می نماید. 

بخش های تشکیل دهنده ی کلید هوشمند کولر آبی

کلید هوشمند کولر آبی از ترموستات، تایمر خاموش و روشن، و تایمر چرخشی تشکیل شده است. با استفاده از ترموستات دمای اتاق را کنترل می نماید. اگر دمای فضای داخلی به دمای مورد نیاز برای روشن شدن برسد، الکتروموتور و الکتروپمپ شروع به کار می‌کند و اگر به دمای خاموش هم برسد پمپ آب قطع خواهد شد. یکی دیگر از حالت های کلید هوشمند کولر آبی تایمر چرخشی است، که این قابلیت را دارد که اگر به صورت دستی تنظیم انجام نشود، پمپ آب قطع و وصل خواهد شد.

                                                                                                                             

مزایای استفاده از کلید هوشمند در کولر آبی

همانطور که اشاره شد  کلید هوشمند کولر آبی برای رفع ایراد کلیدهای قبلی طراحی و ساخته شده بنابراین میتوان گفت از مزیت های متعددی نیز برخوردار هستند. یکی از ویژگی های منحصر بفرد این کلید دارا بودن ترموستات می باشد که همین ویژگی از اتلاف و هدررفت انرژی مانع بعمل می آورد و همواره دمایی مطلوب را در فضای داخلی خواهیم داشت. همچنین صفحه نمایش کلید هوشمند به شیوه ای مدرن طراحی شده و از ظاهری شیک بهره می برند. از دیگر مزیت های کلید هوشمند کنترل از راه دور آنها می باشد، که از فاصله ای مشخص از طریق ریموت می توان تنظیمات مورد نظر را اعمال نمود. با توجه به تنوع در مدل های ارائه شده به راحتی در مکان های مختلف به منظور تنظیم دما و زمان از این کلیدها بهره مند شد. به این ترتیب میتوان گفت با استفاده از کلید هوشمند کولر آبی در حدود 30 % در مصرف انرژی صرفه جویی می شود. 

لازم به ذکر است وبسایت تخصصی  هماسل  انواع تجهیزات و تاسیسات ساختمان از قبیل سیستم های تهویه مطبوع، سیستم های گرمایشی همچنین انواع تجهیزات آبرسانی از جمله پمپ آب، در برندهای مطرح و معتبر بازار با تضمین اصالت کالا، همچنین امکان ارسال به سراسر کشور با بهترین قیمت به منظور خریدی بهینه و مقرون به صرفه عرضه می نماید. 

 
 

چه زمانی پدسلولزی خود را تعویض کنیم؟

 دفعات تعویض و جایگزینی پدهای سلولزی خنک کننده (که به آن پدهای خنک کننده تبخیری نیز می گویند) به عوامل مختلفی بستگی دارد. به عنوان مثال، شما چند بار و برای چه مدت کولر خود را روشن می کنید و چه مقدار از آن

پد استفاده می کنید؟ کیفیت و سطح آبرسانی به قسمت های مختلف پد چگونه است؟

کولان سل | بزرگترین تولید کننده پد سلولزی | گلخانه | مرغداری | نیروگاه

 

پد سلولزی کولر دارای طول عمرهای متفاوتی هستند که بیشتر به نوع استفاده از آنها بستگی دارد(تقریبا عمر پدهای سلولزی کولان سل ۳الی ۵ سال میباشد)

از عوامل تاثیرگذارمیتوان به موارد زیر اشاره کرد؟

1)کیفیت  آب تفاوت زیادی در عمرپدسلولزی ایجاد میکند

2)استفاده بیشتر از پدهای سلولزی، بیشتر اوقات نیاز به تعویض بیشتر را ایجاد میکند.

3)برندهای مختلف پد سلولزی نیز طول عمر متفاوتی دارند.

3)رسوبات معدنی که روی پدسلولزی نشسته تاثیر بسزایی در تعویض پدسلولزی دارد.

4)زمانی که باد کولر سرد نباشد و باید بررسی کرد که چه مقدار رسوب روی پدسلولزی نشسته است.

 

پدهای سلولزی کولان سل از کیفیت بالایی برخوردار هستند این پدها دارای ۳۶ ماه گارانتی عدم دفرمگی و عدم خمیرشدگی دارند

 

کاغذ پدهای سلولزی کولان سل صرفا اروپایی (اسکاندیناوی) میباشد.

این پدها در بسته بندی رسمی شرکت کولان سل -انرژی عرضه میگردد.

برای ثبت سفارش میتوانید تماس بگیرید .

تفاوت کولر آبی سلولزی با کولر آبی معمولی (پوشالی) در چیست؟

 

انواع پوشال کولر آبی در بازار - پلاس انرژی                            انواع پوشال کولر آبی در بازار - پلاس انرژی     

در کولرهای سلولزی از پدهای سلولزی برای رطوبت زنی استفاده می شود و در کولرهای آبی از پوشال؛ این مورد مهم ترین تفاوت کولر آبی سلولزی با کولر آبی معمولی می باشد.

همان گونه که می دانید پوشال ها علاوه بر اینکه بافت های ناهمگن و متغیری دارند، پس از ریزش آب روی آنها در مدت کوتاهی (یک هفته) به سمت پایین جا به جا شده و در نتیجه بخش های پایین تر متراکم تر و بخش های وسط یا بالایی تا حدی خالی از پوشال می گردد. این امر موجب ورود هوای گرم بیرون از قسمت هایی که پوشال آن ها تحلیل رفته بدون خنک شدن، می گردد و این هوای خنک نشده ورودی با هوای خنک شده بخش های پرپوشال مخلوط می گردد و باعث کاهش 20% راندمان خنک کنندگی هوای کولرهای آبی معمولی می شود.

اما پدهای سلولزی دارای ساختاری همگن و یکنواخت هستند که بر خلاف پوشال ها آب به صورت کاملا یکنواخت در آن ها پخش می شود و هیچ قسمتی از پد مملو از آب و یا خشک باقی نمی ماند. این مسئله موجب می شود خنکی کولرهای سلولزی بسیار بیشتر از کولرهای آبی باشد. از سویی پدهای سلولزی منسجم هستند و امکان شکستگی در آن ها وجود ندارد و این امر موجب می شود امکان رشد باکتری در کولرهای آبی سلولزی از بین می رود. آیا تمامی تفاوت کولر آبی سلولزی با کولر آبی معمولی به این موارد خلاصه می شود؟ خیر!

*آب در سیستم سرمایشی تجمع نمیابد

به دلیل وجود پدهای سلولزی، آب در کولرهای آبی سلولزی تجمع نمی یابد و این امر باعث می شود خطری موتور را تهدید نکند، زیرا آب به سمت پایین ریزش خواهد کرد.

*تغییر شکلی رخ نمی دهد

به دلیل ساختار پدهای سلولزی و شکل خاصی که دارند، این پدها می توانند هوای گرم را در خود نگه داشته و در تماس با آب قرار دهند. این مسئله موجب خنک سازی بیشتر این نوع کولر آبی نسبت به کولر های آبی معمولی می شود. به دلیل آن که پوشال ها متخلل هستند و هوا را به راحتی از سیستم عبور می دهند، راندمان خنک سازی با افت رو به رو می شود. اما پدهای سلولزی گرد و غبار و آلودگی ها را به خود جذب می نمایند و از توزیع آلودگی در هوا ممانعت می کنند.

*مصرف انرژی کمتر می شود

پدهای سلولزی در شرایط آب و هوایی که رطوبت نسبی هوای بیرون (RH) در تابستان ها کمتر از 15 درصد باشد حتی می توانند دمای هوای خروجی را تا ۱۵ درجه سانتی گراد کاهش دهند. زمانی که مقدار خنک سازی افزایش می یابد، میزان برق مصرفی کاهش یافته و هزینه های انرژی نیز کم می شود.

* نیاز به تعویض کمتر است

پوشال هایی که در کولرهای آبی مورد استفاده قرار می گیرند را باید حداقل به صورت سالیانه تعویض نمود. این در حالیست که عمر مفید پدهای سلولزی بین 3 الی 5 سال است که در مقایسه با پوشال ها، دیرتر نیاز به تعویض شدن دارند.

*پدها قابلیت شستشو دارند

پدهای سلولزی را می توان بدون آن که از کارایی آن کاسته شود به راحتی شست؛ ضمن آنکه این پدها تغییر شکل نمی دهند.

*هزینه ی نگهداری

مهم ترین تفاوت کولر آبی سلولزی با کولر آبی معمولی، تفاوت در هزینه تعویض هر ساله پوشال با هزینه تعویض پد سلولزی در هر 4 سال یکبار است.

*خنک سازی و تهویه ی هوا بهتر انجام می شود

کولرهای سلولزی پس از خنک سازی یکپارچه و کامل هوای محیط ،آن را به محیط ارائه می نمایند. این در حالی است که کولرهای آبی معمولی تنها توانایی خنک نمودن هوایی را دارند که دقیقا از بخش های پرپوشال کولر عبور می کند و هنگامیکه با هوای گرم ورودی از بخش های بدون پوشال مخلوط می گردد، خنکی هوا تا حدود 20% کاهش می یابد.

*آسیب های زیست محیطی به حداقل می رسد

در کولرهای سلولزی مانند کولر گازی های اسپلیت از گاز های سمی مثل CFO و HFC استفاده نمی شود و این مورد کولرهای سلولزی را به وسیله سرمایشی حامی سلامت زیست محیطی تبدیل کرده است.

* نوعی فیلتر هوا محسوب می شود

آیا می دانستید پدهای سلولزی نقش یک فیلتر هوا را ایفا می کنند؟ این پدهای پیوسته به سادگی و بدون صرف هیچ هزینه ی اضافه ای بخش عمده ای از گرد و غبار هوا و ذرات معلق در هوا را جذب می کنند و محیطی تمیز ایجاد می نمایند .

آلرژی تولید نمی کند

پدهای سلولزی برخلاف پوشال ها سبب بروز هیچ گونه آلرژی و عارضه ای نمی شوند و با استفاده از آن ها می توانید به راحتی در فضایی پاک تر تنفس کنید.

 

(آنچه که خواندید تمامی تفاوت کولر آبی سلولزی با کولر آبی معمولی بود که در این مطلب به طور مفصل در اختیارتان قرار گرفت تا با دیدی آگاه و کاملا هشیار بتوانید نسبت به انتخاب کولر آبی متناسب با نیاز خود اقدام نمایید.)

فروش اقساطی 

هماسل اقدام به ایجاد تسهیلات خرید اقساطی، در مرحله اول در شهر تهران، نموده است

متقاضیان عزیز می توانند پس از اطمینان از سفید بودن وضعیت اعتباری چک خود در سیستم بانکی (از طریق لینک استعلام وضعیت چک (صیاد))،  پس از تماس با یکی شماره های موجود در سایت هماسل و گفتگو با کارشناس مربوطه ،با در دست داشتن مدارک مورد نیاز به فروشگاه مربوطه مراجعه کرده و کالای مورد نیاز خود را به صورت اقساط خریداری کنید .

هماسل در تمام شرایط کنار شماست .

                         

از حدود یک ماه گذشته ، شایعات زیادی درباره بازار لوازم خانگی در کشور پخش شد. افزایش قیمت غیر قابل باور در این زمینه ، مضمون این شایعات بودند. شایعاتی که تا حدودی نیز حقیقت دارند. قیمت لوازم خانگی تغییر چشمگیری کرده است که دلیل آن نوسانات قیمت ارز و دلار می باشد. افزایش قیمت به گونه ای زیاد می باشد که دغدغه اصلی زوج های جوان، به خرید لوازم خانگی تبدیل شده است.

اما راه حل چیست؟

با توجه به وضعیت اقتصادی کشور ، ثبات قیمت ارز و دلار مشخص نبوده و زمان کاهش قیمت دلار را نمی توان حدس زد. پس بهتر است تلاش کنیم در هنگام صرف هزینه زیاد برای لوازم خانگی، اجناس اصلی خریداری کنیم. زمانی که ثباتی در بازار های مختلف از جمله بازار لوازم خانگی وجود نداشته باشد، افراد سودجو اجناس بدل و بی کیفیت را با نام اورجینال و اصل و با قیمت های بسیار بالا به فروش می رسانند. 

برای پیش گیری از وقوع این اتفاق ، بهتر است راه های تشخیص اجناس اصل از بدل را بدانیم و در هنگام خرید لوازم خانگی آن ها را رعایت کنیم. وقتی قصد خرید از فروشگاه لوازم خانگی اینترنتی را داشته باشیم ، حتما باید به نماد های اعتماد فروشگاه و نظرات مخاطبان آن فروشگاه دقت کنید.

خرید اجناس اصل با قیمت روز بازار، جای پشیمانی ندارد اما وقتی جنس های بدل را با قیمت جنس های اصل خریداری کنیم باید پشیمان شویم.

در این حین ، با شیوع ویروس کرونا ، بهترین انتخاب برای خرید لوازم خانگی ، استفاده از فروشگاه های اینترنتی می باشد. در این فروشگاه ها ، به راحتی می توانید تمامی مشخصات محصول مورد نظر خود را بررسی کرده و با محصول های هم رده خود مقایسه کنید.

اما با وجود تعداد بسیار بالا فروشگاه های اینترنتی ، برای خریداران سردرگمی به وجود آمده و به راحتی نمی توانند انتخاب کنند که از کدام فروشگاه اینترنتی خرید خود را انجام دهند. یکی از راه های تشخیص فروشگاه مناسب برای خرید در بالا نام برده شد. نماد های اعتماد یکی از اصلی ترین شاخصه ها برای اطمینان از فروشگاه اینترنتی می باشند. دارا بودن نماد اعتماد الکترونیکی در یک فروشگاه به این معنا می باشد که امکان بروز هیچگونه کلاهبرداری وجود نخواهد داشت. علت آن ، نظارت پلیس فتا و پیگیری هرگونه شکایت مخاطبان توسط پلیس فتا می باشد.

شاخصه های دیگر خدماتی نظیر ارائه اجناس اصل ، ارسال سریع محصول ، امکان بازگشت وجه و ... می باشد که برخی فروشگاه های اینترنتی ارائه می دهند.

یکی دیگر از مزایای خرید اینترنتی ، اطلاع از قیمت اجناس در فروشگاه های مختلف می باشد. شما به راحتی می توانید قیمت محصول مورد نظر خود را در فروشگاه های مختلف مقایسه کرده و خرید خود را انجام دهید.

در مجموع ، می توان گفت خرید از فروشگاه هایی بهتر می باشد که ویژگی های نام برده را دارا بوده و هدف اصلی آن ، رضایت مخاطبان خود باشد.

فروشگاه اینرنتی هماسل http://homasale.com/از فروشگاه هایی است که اخیرا وارد عرصه فروش اینترنتی کالاهای سرمایشی و گرمایشی بازار مجازی شده است و بسیار تا به الان خوش درخشیده است

دارای نمایندگی رسمی از شرکت های بزرگ و با سابقه همانند،شرکت انرژی که دارای محصولات سرمایشی و گرمایشی ازجمله: کولر های سلولزی در مدل های مختلف اعم از صنعتی و خانگی با راندمان بالا و هیتر های گرمایشی در ابعاد مختلف برای مصارف مختلف پاسخگوی نیاز مشتریان خود بوده است .

و دارای نمایندگی رسمی از شرکت بزرگ و قدرتمند نیرو تهویه البرزکه دارای محصولات سرمایشی و گرمایشی است که با طراحی خاص و مدرن و همچنین طراحی منحصر به فرد خود توجه خریداران را به خود جلب کرده است .کولرهای پلیمری البرز بدنه ازجنس پلیمر سبک ومصرف کم باعث محبوبیت این دستگاه شده است.و هیترجت های قوی این شرکت مناسب برای مرغداری ها و گلخانه ها و... است . 

و همچنین همکاری با دیگر شرکت های بزرگ اعم از شرکت اذر تهویه،شرکت گوسونیک (کولرهای گازی و...)ابسال و......

 از دیگر خدمات فروشگاه اینترنتی هماسل

ضمانت اصالت کالا

کالاهای دارای گارانتی

تحویل و پرداخت درب محل 

 

 

 

کولرهای پلیمری 

کولر پلیمری سلولزی از جدیدترین سیستم‌های سرمایشی حال حاضر کشور به شمار می‌رود و شرکت‌های زیادی در دنیا این نوع کولرها را به فروش می‌رسانند. این محصول سرمایشی به دلیل کاربرد مواد جدید در طراحی، دارای راندمان بالایی است و از این سیستم خنک‌کننده در ساختمان‌های تجاری و سالن‌های عظیم تولیدی نیز استفاده می‌شود.

نحوه عملکرد کولر پلیمری سلولزی کاملا شبیه به سایر کولرهای آبی است و با استفاده از تبخیر آب صورت می‌گیرد و تفاوت اصلی آن با کولر آبی در بهینه‌سازی اجزای آن است. عملکرد این کولر به این صورت است که هوای گرم محیط پس از تماس با پدهای سلولزی این کولر، گرمای خود را به آب می‌دهد. سپس خنک‌شده و سریعا موجب تبخیر آب می‌شود. در سیستم ذکر شده، آنتلاپی تبخیر آب یکی از اصلی ترین فاکتورهای عملکرد این سیستم است، به علت این که موجب خنک‌سازی هوای گرم تا یک دمای متعادل و پایین می‌شود.

تفاوت‌های اصلی کولر پلیمری با کولرهای آبی معمولی

مقاومت به خوردگی و فرسایش کولر پلیمری سلولزی در برابر آب و سایر فاکتورهای محیطی بسیار بیشتر از دیگر کولرهای آبی است. علت اصلی این مقاومت فوق‌العاده، ساخته شدن بدنه این سیستم سرمایشی از پلیمر است. در کولرهای معمولی دیگر که بدنه فلزی دارند، مطمئنا بدنه کولر با اصابت به آب دچار زنگ‌زدگی و پوسیدگی می‌شود. اما بدنه پلیمری این کولرها باعث عمر طولانی این سیستم سرمایشی قدرتمند خواهد شد. یکی دیگر از تفاوت‌های اصلی این کولر با کولرهای آبی سنتی این است که کولرهای آبی معمولی که به طور کل با پوشال‌های ساده کار می‌کنند، اکثر با گذر زمان قابلیت خنک‌کنندگی خود را از دست‌‍ می‌دهند. پوشال‌ها پس از مدتی که با آب تماس دارند دچار خرابی می‌شوند و ویژگی‌های خود را از دست می‌دهند. ولی پدهای سلولزی از ورقه‌های کاغذی سلولزی ساخته شده و عمر طولانی دارند

مزایای کولر پلیمری

بدنه پلیمری در برابر گرمای شدید و همچنین آب مقاومت می‌کند و دچار پوسیدگی نخواهد شد.معمولا سنسور نمایش دمای آب کولر را هم دارد.برای اگزاست هوای داخل کولر، سیستم دور معکوس نیز در اکثر این کولرها تعبیه شده است.این سیستم سرمایشی قدرتمند دارای دو سیستم خروجی برای متصل شدن به کانال می‌باشد.این کولر قابلیت افزایش راندمان تبخیر آب خوبی نسبت به سایر کولرهای معمولی دارد.به کار گرفتن پنل سلولزی به جای پنل پوشالی باعث افزایش دوام و قدرت خنندگی آن شده است.راندمان بسیار بالایی دارد.صدای بسیار کمی دارد.

معایب کولر پلیمری

به دلیل اینکه بسیاری از معایب کولرهای آبی قدیمی در کولر پلیمری برطرف شده‌اند، کولر پلیمری معایب چندانی ندارد و معایب اصلی مرتبط با معایب کلی یک کولر آبی است. برای مثال:

به علت مکانیزم خنک‌کنندگی این نوع کولر، استفاده از آن در محیط‌های مرطوب توصیه نمی‌شود.استفاده از آن باعث افزایش رطوبت در محیط خانه یا محل کار می‌شود.هزینه نصب و تعمیرات و نگهداری متوسطی دارد.

نتیجه‌گیری

کولر پلیمری سلولزی مزایای زیادی دارد که با خرید این محصول متوجه تمامی امکانات آن خواهید شد. برای مثال در سیستم آبرسانی و شناور این کولرها اصلاحاتی نسبت به کولرهای آبی انجام شده است. از آنجائیکه این سیستم، نسخه اصلاح‌شده کولرهای آبی است، به شما توصیه می‌کنیم اگر قصد خرید کولر آبی دارید و می‌خواهید کمی بیشتر از کولر آبی هزینه کنید، حتما یک کولر پلیمری خریداری کنید و از مزایای آن بهره‌مند شوید.

 تاثیر کرونا براقتصاد جهان

اقتصاد ایران فشار دوگانه تحریم و تبعات ویروس کرونا را تجربه می‌کند و به عقیده اقتصاددان ها با توجه به محدویت منابع، دولت باید سیاست‌های حمایتی بهینه اتخاذ کرده و از اجرای سیاست‌های حمایتی کور (نظیر تخصیص ارز ترجیحی به برخی کالاها) اجتناب کند.

‌ با شیوع ویروس کرونا در چین در اواخر ژانویه و سرایت وشیوع آن در کشورهای اروپایی و خاورمیانه،بازارهای مالی جهانی  در سراسر جهان واکنش گسترده ای نشان دادند.

به اعتقاد کارشناسان اقتصادی، ریسک ویروس کرونا(Covid 19)  به حدی است که می توان آن را آغازی بر وقوع یک رکود در اقتصاد جهانی دانست.

از جمله اثرات جهانی شیوع ویروس کرونا عبارتند از  افزایش بیکاری در جهان، تحمیل شوکهای سنگین به اقتصاد دنیا،‌لطمه سنگین به تجارت خارجی چین و اکثر کشورهای درگیر کرونا، احتمال بسته‌شدن درهای دنیا به‌روی تجارت خارجی و ...

ما تقریباً تمام کشورها به یقین رسیده اند که دوران پرتلاطمی در حوزه اقتصادی خواهند داشت و طبعاً تلاطم اقتصاد جهانی نیز افزایش پیدا می کند.

 زلزله در اقتصاد جهان به واسطه شیوع کرونا

بانک توسعه آسیایی 3 سناریو مختلف را در رابطه با هزینه مقابله با شیوع ویروس کرونا (کوید-19) و همچنین زیان ناشی از آن پیش بینی و اعلام کرده که در صورت تداوم شش ماهه شیوع کرونا٬ این ویروس احتمالا 346.9 میلیارد دلار به اقتصاد جهان ضربه خواهد زد.بنا براین گزارش٬ بهترین سناریوی ممکن ضرر 76.6 میلیارد دلاری جهان در صورت تداوم دو ماهه ویروس است. همچنین ضرر 155.9 میلیارد دلاری برای تداوم سه ماهه و ضرر 346.9 میلیارد دلاری در صورت ادامه شش ماهه این ویروس پیش بینی شده است.بنابراین تخمین زده می‌شود، رشد اقتصادی امسال در کشورهای در حال توسعه آسیا و جهان به دلیل شیوع این بیماری کاهش یابد. در هر سه این سناریوها٬ ضرر چین دو سوم کل ضرر جهانی خواهد بود. سایر کشورهای جهان نیز به میزان برابری از ویروس کرونا متضرر خواهند شد.انتشار کرونا در چین، منجر به اولین اقدام‌های محدودکننده اقتصادی شده است و برآورد می‌شود رشد اقتصادی چین از رقم شش درصد به 4.5 درصد کاهش یابد که به معنی کاهش تقاضای کل در جهان است. کاهش تقاضا و کاهش رشد اقتصاد جهان منجر به کاهش تقاضا برای نهاده‌های تولید، از جمله نفت خام و فلزات شده است.

 تاثیر کرونا در اقتصاد ایران چقدر است؟

شیوع ویروس کرونا در ایران نیز تاثیر بسیاری بر اقتصاد داخلی داشته و خواهد داشت؛‌ به باور کارشناسان اقتصادی در ایران، داستان کمی پیچیده‌تر است، زیرا علاوه بر آسیب‌های اقتصاد جهانی، اقتصاد ایران به دلیل وابستگی به نفت، تحریم‌های بین‌المللی، رشد منفی اقتصاد، تورم بالا و ... آسیب‌های بیشتری را شاهد خواهد بود.اقتصاد ایران فشارهای دوگانه تحریم و تبعات ویروس کرونا را توأمان تجربه می‌کند، هرچند اقتصاددانان بر این باور هستند که چنانچه سریعتر واکسنی برای کرونا یافت شود، افتها کمتر بوده و اقتصاد سریعتر به روال عادی بازمی‌گردد.در گزارشی که مرکز پژوهش های مجلس منتشر کرده آمده است: اقتصاد ایران در حالی با معضل کرونا مواجه شده که متغیر‌های اقتصاد کلان وضعیت مناسبی را نشان نمی‌دادند. براساس اعلام مرکز آمار ایران رشد اقتصادی در 9 ماهه نخست سال 1398، در حدود منفی 7.6 درصد و رشد اقتصادی بدون نفت نیز تقریباً صفر بوده است. همچنین، نرخ تورم نقطه به نقطه نیز در پایان بهمن ماه 25 درصد بوده است. از سوی دیگر دولت به لحاظ منابع در تنگنا قرار دارد و کسری بودجه دولت یکی از معضلات مهم اقتصاد ایران برای سال 1399 است.در چنین شرایطی، هزینه‌های تحمیل شده در اثر اپیدمی کرونا و همچنین کاهش تولید ناشی از آن، می‌تواند اقتصاد را با تورم‌های بالاتر و رشد‌های اقتصادی پایین‌تر مواجه سازد. از بین رفتن برخی از مشاغل و یا کاهش شدید درآمد در برخی از بخش‌ها باعث کاهش رشد اقتصادی می‌شود و از طرف دیگر، برخی مشاغل دیگر مانند تولیدات مواد بهداشتی و… در این بازه زمانی رشد بالایی خواهند داشت.
شوک ناشی از کرونا، اقتصاد را هم با شوک عرضه و هم با شوک تقاضا مواجه می‌سازد. از یک طرف عرضه نیروی کار کاهش یافته و از طرف دیگر در تأمین مواد اولیه تولید نیز مشکلاتی ایجاد شده است (شوک عرضه). شوک عرضه، شوک تقاضا را به همراه خواهد داشت. تعطیلی کسب و کارها، منجر به تعدیل نیروی کار می‌شود و کاهش درآمد خانوار، کاهش تقاضا را به همراه دارد.در چنین شرایطی، هزینه‌های تحمیل شده در اثر اپیدمی کرونا و همچنین کاهش تولید ناشی از آن، می‌تواند اقتصاد را با تورم‌های بالاتر و رشد‌های اقتصادی پایین‌تر مواجه سازد. از بین رفتن برخی از مشاغل و یا کاهش شدید درآمد در برخی از بخش‌ها باعث کاهش رشد اقتصادی می‌شود و از طرف دیگر، برخی مشاغل دیگر مانند تولیدات مواد بهداشتی و… در این بازه زمانی رشد بالایی خواهند داشت.
شوک ناشی از کرونا، اقتصاد را هم با شوک عرضه و هم با شوک تقاضا مواجه می‌سازد. از یک طرف عرضه نیروی کار کاهش یافته و از طرف دیگر در تأمین مواد اولیه تولید نیز مشکلاتی ایجاد شده است (شوک عرضه). شوک عرضه، شوک تقاضا را به همراه خواهد داشت. تعطیلی کسب و کارها، منجر به تعدیل نیروی کار می‌شود و کاهش درآمد خانوار، کاهش تقاضا را به همراه دارد.در شرایطی که دولت با تنگنای مالی مواجه بوده و علاوه بر کاهش درآمد‌های ناشی از تحریم و کاهش قیمت نفت و فرآورده‌های نفتی، با افزایش هزینه‌های بهداشتی و درمانی ناشی از کرونا نیز روبه‌رو است، منابع برای سیاست‌های حمایتی به شدت محدود است. از این رو بسیار مهم است که سیاست‌های حمایتی، بهینه اتخاذ شده و از اجرای سیاست‌های حمایتی کور (نظیر تخصیص ارز ترجیحی به برخی کالاها) اجتناب شود، زیرا به احتمال قوی، این منابع با هزینه تورم تأمین شده‌اند. بر این اساس سیاست‌های افزایش تقاضای کل از طریق جلوگیری از کاهش اشتغال و درآمد خانوار باید در اولویت قرار گیرند.

اثرات ویروس کرونا بر اقتصاد داخلی ایران

با توجه به‌کاهش صادرات نفت ایران از ۸/ ۲ میلیون بشکه در روز (۲ سال پیش) به شرایط فعلی با چند صدهزار بشکه در روز (نمودار ۲)، حتی قبل از شیوع ویروس کرونا نیز مقامات کشور به‌خوبی می‌دانستند که قادر به‌کاهش صدمات اقتصادی وارده به خانوارها و به‌خصوص اقشار کم‌درآمد جامعه نیستند. صندوق بین‌المللی پول تخمین زده است که بعد از خروج ایالات‌متحـده از توافق هستـه‌ای، ارزش ریـال بیش از ۵۰ درصـد کاهـش یافته است. تورم با شتاب فزاینده به ۴۰ درصد رسید و شرکت‌های بزرگ خارجی کشور را ترک کردند و براساس همین تخمین، اقتصاد ایران در سال گذشته ۵/ ۹ درصد کوچک‌تر شده است . بنابراین اقتصاد داخلی ایران پیش از شیوع ویروس کرونا نیز شرایط پرتلاطمی را تجربه می‌کرده است.

 

 

‏سخنگوی انجمن صنفی تولیدکنندگان لوازم خانگی:
?در حوزه لوازم خانگی تولید داخل شاهد رشد حداقل ۸۰ درصدی قیمت‌ها از ابتدای سال جاری تاکنون هستیم.
?لوازم خانگی خارجی بیش از ۱۵۰ درصد در سال جاری افزایش قیمت داشته است.
?قیمت لوازم خانگی خارجی قبل از افزایش قیمت ارز هم افزایش یافته بود و شاهد گرانی بیش از ۱۵۰ درصدی محصولات با برند خارجی در بازار هستیم.
?با احتساب میانگین قیمت دلار در سال گذشته که رقمی حدود ۳۸۰۰ تومان بود و قیمت فعلی دلار در سامانه نیما که معادل ۸۹۰۰ تومان است، متوجه خواهید شد که قیمت‌ها به بیش از دو برابر افزایش یافته است.

 

درنشست مشترک کمیسیون توسعه صادرات اتاق ایران با انجمن لوازم‌ خانگی مطرح شد:
تداوم این ممنوعیت(واردات لوازم خانگی) می‌تواند به تولید وحتی صادرات کشور آسیب بزند.


اعضای کمیسیون صادرات و جمعی از تولیدکنندگان و صادرکنندگان لوازم ‌خانگی با انتقاد از ممنوعیت واردات این دست از محصولات به کشور تأکید کردند که تداوم این ممنوعیت می‌تواند به تولید و حتی صادرات کشور نیز آسیب بزند؛ زمانی که واردات اتفاق نیفتد، رقابتی شکل نمی‌گیرد، زمینه قاچاق فراهم می‌شود و چون تولیدات داخلی بیشتر صرف بازار داخل می‌شود، به‌تدریج صادرات نیز کاهش پیدا خواهد کرد.

آن‌ها همچنین نبود توافق‌نامه تجارت ترجیحی و تجارت آزاد بین ایران و سایر کشورها به ویژه کشورهای همسایه را نقطه ضعفی در نظام اقتصادی کشور دانستند.

توجه به بازار سوریه و برنامه‌ریزی برای حضور هدفمند در این بازار و تعیین تکلیف تجارت ریالی واحدهایی که با کشورهایی چون عراق، افغانستان و دیگر کشورهای همسایه کار می‌کنند و طبق قانون باید تعهد ارزی به دولت بدهند، از دیگر مواردی بود که در این نشست مطرح شد.

آیا دیگر برند ال جی در ایران تولید نخواهد شد؟!


شرکت تولیدکننده برند ال‌جی در ایران اعلام کرد که به دلیل مشکلات واردات قطعات از کره جنوبی، در نظر دارد برند جدیدی را با استفاده از قطعات وارداتی از کشور چین تولید نماید.

فروشندگان محصولات ال‌جی در ماه‌های اخیر با مشکلات متعددی در زمینه تامین کالا روبرو بودند.

خنکـی بیشتـر در طول فصل نسبت به کولر پوشالـی تا 30 درصد

در طول فصل، هوای خنک کولر سلولزی مهیاسان تا 30 درصد خنکتر از کولر پوشالی می باشد. افتادگی پوشال به دلیل عدم استحکام، معمولا راندمان تبخیر آن را در مدت سه هفته از حدود 70 به 50 درصد کاهش می دهد. پد سلولزی با داشتن استحکام مناسب و پایدار، راندمان تبخیر خود را که حدود 83 درصد است در طول زمان حفظ می نماید.

 

?صدا و لرزش کمتر


استفاده از ورق گالوانیزه با ضخامت بیشتر از کولر متداول پوشالی، باعث استحکام بیشتر، دوام بالاتر و لرزش کمترمی گردد.

بالانس دقیق استاتیکی و دینامیکی فن کولر سلولزی

استفاده از لرزه گیر و واشر مناسب در محل اتصال پایه فن و بدنه

?سیستم محافظ جان

سیستم جلوگیری از برق گرفتگی (RCCB): در صورتی که میزان نشتی برق در سیستم سیم کشی برق کولر، بیش از 30 میلی آمپر (حد خطر برای انسان) باشد، عملکرد کولر به صورت اتوماتیک قطع می گردد.

?تنفس سالم تر

کاهش انتقال باکتری های مضر تنفسی: در کولرهای سلولزی، برخلاف کولرهای پوشالی، حمل قطرات ریز آب بصورت تبخیر نشده، در مسیر جریان هوا به حداقل می رسد. لذا انتقال باکتری های مضر بسیار کاهش یافته و هوای سالم تری تأمین می گردد.

?کاهش عبور گرد و غبار به داخل ساختمان

استعداد کمتر برای رشد قارچ و باکتری: پوشال بستر مستعدتری برای رشد قارچ و باکتری دارد در حالی که پد سلولزی به دلیل پوشش رزین های صنعتی چنین شرایطی را ندارد.

?جریان هوا عاری از ذرات خرد شده پوشال

مناسب برای افراد مبتلا به آسم و بیماری های ریوی، به توصیه اغلب مآخذ و سایت های مرتبط

?مصرف برق کمتر

به دلیل خنکی بیشتر و عملکرد بهتر و یکنواخت تر، در برخی از شرایط که در کولر پوشالی ناچار به استفاده از دور تند هستیم، در کولر سلولزی می توان از دور کند استفاده کرد. این امر موجب صرفه جویی در مصرف برق می گردد.


مصرف برق کولر سلولزی مهیاسان، حداقل 1/5 سیستم کولر گازی استاندارد در شرایط یکسان است.

?سرمایش مطمئن تر

عدم ایجاد ناحیه های خشک: بر خلاف کولر پوشالی، توزیع آب بر روی سطح پد سلولزی یکنواخت است.

ضخامت یکنواخت: برخلاف پوشال ضخامت پد سلولزی در کل سطح آن یکنواخت می باشد، که در میزان خنکی تأثیر بسیاری دارد.

?سطح تماس بیشتر هوا با آب: در پد سلولزی مهیاسل نسبت به پوشال

عباس هاشمی در برنامه تیتر امشب با اشاره به اینکه آمار تولید لوازم خانگی منتخب سال گذشته 10 میلیون و 300 هزار دستگاه ظرفیت بالقوه تولید نصب شده در کشور است، گفت: آمار تولید سال 96 با توجه به قدرت خرید مردم، وضعیت بازار و مشکلات واحدهای تولیدی یک میلیون و 100 هزار دستگاه است.

مدیرکل صنایع فلزی وزارت صنعت، معدن و تجارت افزود: لباسشویی یک میلیون و 900 هزار دستگاه ظرفیت منصوبه تولید داشتیم که از این مقدار 900 هزار دستگاه تولید شد و همچنین کولر آبی از 2 میلیون و 300 هزار دستگاه ظرفیت، 800 هزار دستگاه تولید داشتیم.

وی با بیان اینکه اهداف وزارت صنعت توانمند سازی واحدهای صنعتی است، گفت: حقوق ورودی لوازم خانگی را از 40 درصد به 55 درصد افزایش دادیم.

هاشمی با اشاره به اینکه یکی از برنامه‌های وزارت صنعت حمایت از قطعه سازان است، افزود: باتوجه به اینکه 30 تا 35 درصد آمار واردات در صنعت لوازم خانگی حجیم گزارش شده است، سعی داریم، تولیدات قطعه‌سازی را توانمندتر کنیم.

مدیرکل صنایع فلزی وزارت صنعت، معدن و تجارت افزود: از 6 ماهه دوم سال 96 تمامی لوازم خانگی در فهرست ماده 4 قانون حمایت از مصرف کنندگان وارد کردیم، تا تمام محصولات لوازم خانگی از شرکتهای خارجی نمایندگی و خدمات پس از فروش داشته باشند، تا وارد کننده ضمن پرداخت حقوق دولت بتواند خدمات پس از فروش داشته باشد.

وی گفت: بحث رقم قاچاق کالا تقریبی است و ستاد مبارزه با قاچاق کالا رقم مشخصی را اعلام نمی‌کند.

مدیر کل صنایع فلزی وزارت صنعت افزود: در 6 ماهه سال 97 کد رهگیری برای کالای لوازم خانگی تولیدات داخلی و قاچاق داده می‌شود.

حمیدرضا غزنوی سخنگوی انجمن تولیدکنندگان لوازم خانگی هم در مورد ظرفیت مصرف در بازار ایران گفت: مصرف بازار ایران در لوازم های خانگی یخچال، یخچال فیریزر و سای بای ساید یک میلیون و 500 هزار دستگاه، لباسشویی یک میلیون و 400 هزار دستگاه، اجاق گاز 700 هزار دستگاه، تلویزیون (وسایل صوتی و تصویری) 2 میلیون دستگاه است.

وی تصریح کرد: متاسفانه 13 درصد قاچاق کل کشور مربوط به لوازم خانگی است.

سخنگوی انجمن تولیدکنندگان لوازم خانگی با اشاره به اینکه در کشور 2 برابر نیاز بازار، ظرفیت تولید یخچال و لباسشویی و ساید بای ساید داریم، افزود: متاسفانه 800 هزار دستگاه یخچال و ساید بای ساید به طور رسمی به کشور وارد می‌شوند.

غزنوی با اشاره به اینکه در بحث اجاق گاز واردات کالای خارجی نداریم، گفت: به دلیل کیفیت مرغوب اجاق گاز ایران، رقبای خارجی توان رقابت با تولیدات داخلی این محصول ندارند.

حسین رحمانی نیا تولید کننده لوازم خانگی با اشاره به اینکه تنها دلیل قاچاق لوازم خانگی، بی کیفیتی محصولات داخلی نیست، گفت: گاهی صرفه اقتصادی واردات نسبت به تولید داخل باعث قاچاق می‌شود.
وی افزود: حمایت از کالای ایرانی تنها خرید کالای ایرانی نیست و باید زیر ساختهای تولید آماده شود.
رحمانی نیا گفت: موانع تولید باید رفع شود تا شاید نتایج آن سالها بعد دیده شود.

وی با اشاره به رابطه مستقیم بین صادرات و تولید افزود: اگر تولید با کیفیت و قوی نداشته باشیم، صادرات هم نخواهیم داشت.

این تولید کننده، مالیات را یکی از موانع تولید خواند و گفت: همه ارکان دولت باید از تولید حمایت کنند.
وی با اشاره به اینکه خیلی از تولیدکنندگان نمیتوانند با ظرفیت کامل تولید کنند، افزود: یکی از مشکلات تولید کنندگان سرمایه در گردش است، زیرا بانکها با تولید همراه نیستند.

وی گفت: اگر پول وارد تولید شود نتایج خوبی دارد.

رحمانی نیا با اشاره به اینکه در سه دهه گذشته لوازم خانگی حرف اول را می‌زد، گفت: در 15 سال اخیر به مشکل خوردیم و برندهای خوب کشور به دلیل سیاستهای غلط زخمی شدند.

وی افزود: در گذشته صادرات هم داشتیم، اما الان به دلیل قاچاق بی حد و حصر و تولید زیر زمینی بی کیفیت، تولید کننده واقعی دچار مشکل شده‌اند.

واکنش رئیس مجلس به سخنان طحان‌پور


علی لاریجانی با انتقاد از اظهارات رییس اتحادیه لوازم خانگی درباره افزایش قیمت در سال آینده گفت:

افزایش قیمت لوازم خانگی در سال آینده خلاف است. چه دلیلی دارد که اتحادیه لوازم خانگی چنین اظهاراتی را مطرح می‌کند که باعث نابسامانی می‌شود؟ از آقای پورابراهیمی خواستم که این موضوع را پیگیری کند.

 

ورود مجلس به موضوع افزایش قیمت لوازم خانگی


رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس با اشاره به انتشار اخباری در مورد افزایش قیمت لوازم خانگی در سال آینده گفت:

مجلس در صورت افزایش قیمت‌ها ورود می‌کند؛ ما امیدواریم تنها موضوع یک خبر غیرکارشناسی باشد اما اگر چنین اتفاقی بیفتد، مجلس ورود می‌کند.
برآورد ما این است که از مجموعه نیاز کشور تنها ۲۰ درصد تقاضای لوازم خانگی با برندهای خارجی را دارند ضمن اینکه ما تحت لیسانس شرکت‌های خارجی، در داخل لوازم خانگی تولید می‌کنیم بنابراین ممنوعیت واردات لوازم خانگی، بازار را تحت تأثیر قرار نمی‌دهد.
?اتفاقات ماه‌های اخیر موجب تقویت تولید ملی شده است.

حمیدرضا غزنوی با اشاره به ظرفیت تولید لوازم خانگی در کشور اظهار کرد: ظرفیت تولید یخچال فریزر در کشور حدود ۳ میلیون دستگاه است حال آنکه نیاز بازار داخلی حدود ۱ میلیون ۵۰۰ هزار دستگاه در سال است.

به گزارش تجارت‌نیوز، سخنگوی انجمن تولیدکنندگان ایران با اشاره به میزان تولید لباسشویی تصریح کرد: ظرفیت تولید ماشین لباسشویی حدود ۳ میلیون دستگاه است حال آنکه نیاز بازار ۲ میلیون دستگاه است و حدود ۱ میلیون دستگاه ماشین لباسشویی به کشور وارد می‌شود.

وی با اشاره به واردات محدود اجاق گاز به کشور گفت: نیاز کشور به اجاق گاز در حدود ۱ میلیون دستگاه است که عمده آن در کشور تولید می‌شود و واردات اجاق گاز محدود به ۲۴ هزار دستگاه در سال است.

سخنگوی انجمن تولیدکنندگان ایران با اشاره به توانایی بالای تولیدکنندگان داخلی در حوزه لوازم خانگی بیان کرد: با وجود پیشرفت تکنولوژی و ساخت کالای باکیفیت در کشور به دلیل واردات بی رویه بسیاری از تولیدکنندگان با مشکلات عدیده‌ای مواجه شده اند.

غزنوی با بیان اینکه بیشتر صادرات به کشور افغانستان و پاکستان است، اظهار کرد: مقصد اصلی صادرات لوازم خانگی ایران، کشور‌های افغانستان و پاکستان است که عمده کالای صادراتی کولرآبی است.

سخنگوی انجمن تولیدکنندگان ایران با اشاره به افزایش قیمت لوازم خانگی گفت: با توجه به افزایش قیمت مواد اولیه، لوازم داخلی ۷ درصد و لوازم خارجی وارداتی ۲۰ درصد افزایش قیمت داشته است.

غزنوی با بیان اینکه نوسانات نرخ ارز تأثیر چندانی در افزایش قیمت لوازم خانگی ندارد، گفت: در صورت تأمین ارز مورد نیاز واردکنندگان لوازم خانگی، قیمت لوازم خانگی افزایش محسوسی نخواهد داشت.

تولیدکنندگان و واردکنندگان به بهانه افزایش نرخ ارز از عرضه کالا به بازار خودداری کردند و در مقابل فروشندگان نیز از فروش کالاهای خود به مشتریان سرباز می‌زدند تا سرانجام پس از چند قیمت لوازم خانگی با افزایش ۱۰ تا ۱۵ درصدی مواجه شد تا دلیل عدم عرضه و فروش کالا در این بازار مشخص شود.

بیشتر بخوانید:

لوازم خانگی تولید داخل کددار می‌شود
افزایش قیمت لوازم خانگی موجب شد تا وزیر صنعت نیز در این رابطه واکنش نشان دهد و این افزایش‌ها را غیرقابل قبول خواند و گفته بود این افزایش قیمت توجیهی ندارد.

اما در مقابل تولیدکنندگان لوازم خانگی افزایش نرخ ارز و سایر مولفه‌ها را در این افزایش قیمت موثر می‌دانستند حمیدرضا غزنوی سخنگوی انجمن صنفی تولیدکنندگان لوازم خانگی در این باره گفته بود: بیشتر افزایش قیمت مربوط به محصولات لوازم خانگی بزرگ است به عنوان نمونه تلویزیون یکی از این کالاها است به دلیل اینکه در گذشته ارز مبادله‌ای برای سی کی دی می‌دادند اما، اکنون ارز مبادله‌ای حذف و ارز ۴ هزار و ۲۰۰ تومانی برای آن پرداخت می‌کنند به همین دلیل روی قیمت اثر گذاشت.

وی تصریح کرده بود: به دلیل افزایش نرخ ارز، افزایش دستمزد و قیمت مواد اولیه بوده است و این افزایش قیمت کاهش نخواهد یافت.

اما در حالی که پیش از این وزیرصنعت از افزایش قیمت لوازم خانگی انتقاد کرده بود و هنوز کمتر از دو ماه از افزایش قیمت لوازم خانگی می‌گذرد، زمزمه‌های افزایش قیمت مجدد به گوش می‌رسد.

در این میان خریدارانی که برای خرید به بازار مراجعه می کنند با این مطلب از سوی فروشندگان مواجه می شوند که در صورتی که خرید نکنید ناچار خواهید بود گرانتر بخرید و طی روزهای آینده قیمت ها افزایش می یابد.

محمد طحانپور رئیس اتحادیه فروشندگان لوازم خانگی در گفت‌وگو با میزان در این باره با بیان اینکه زمزمه‌هایی مبنی بر افزایش قیمت مجدد لوازم خانگی از سوی برخی تولیدکنندگان داخلی و واردکنندگان بعد از عید فطر به گوش می‌رسد، اظهار کرده بود: برخی از تولیدکنندگان و واردکنندگان شگرد جدیدی را برای افزایش قیمت پیش گرفته اند به گونه‌ای که به جای گران کردن تمام محصولات خود در یک مرحله، در فاصله‌های زمانی متفاوت و به صورت دوره‌ای فقط چند نوع کالا را گران می‌کند و مجددا پس مدتی دیگر قیمت چند محصول دیگر را افزایش می‌دهند.

رئیس اتحادیه فروشندگان لوازم خانگی با بیان اینکه باید دولت لیست تولیدکنندگان و واردکنندگان لوازم خانگی که ارز دریافت کردند را اعلام کند، گفت: اگر اینکار صورت بگیرد اتحادیه می‌تواند در مقابل افزایش قیمت‌ها عکس العمل نشان دهد و با آن‌ها برخورد کند.

ظاهرا افزایش قیمت‌های خودسرانه لوازم خانگی به مذاق تولیدکنندگان و واردکنندگان آن خوش آمده و هربار به بهانه و شگردی به دنبال افزایش قیمت هستند، در حالی که تولیدکنندگان داخلی برای تولید کالاهای خود ارز ۴۲۰۰ تومانی را دریافت کردند بنابراین نباید به بهانه قیمت ارز مجددا افزایش قیمتی داشته باشند و وزارت صنعت باید اقداماتی دهد تا افزایش قیمت جدیدی در این بخش به مردم تحمیل نشود.

 

درباره هماسل

سال هاست که گرما و سرمای اماکن عمومی و فضاهای بزرگ و منازل مسکونی شما را تامین کرده ایم . ما طرف قرار داد مستقیم و بی واسطه شرکتها و کمپانیهای بزرگ و معتبر ایرانی همچون انرژی ؛ نیرو تهویه البرز و مهیا سان و  ... هستیم .

( ما سرما و گرما چشیده ایم تا به اینجا رسیده ایم .)

09129451463 - 021-33938154

تماس باما

آدرس : تهران - خیابان مصطفی خمینی روبروی پمپ بنزین - فروشگاه انرژی

تلفن تماس : 33938154 - 021

تلفن همراه :9451463-0912

               0912-9451462

فاکس :   33938154

تلگرام : 09129451463

اینستاگرام :t.me/homasale.com

ایمیل : info@homasale.com