جستجو

ورود/ثبت نام

هیتر گازی انرژی

هیتر گازی انرژی

فهرست مطالب

هیتر گازی

هیتر گازی انرژی: وقتی بیرون هوا سرد است، هیچ چیز به‌اندازه یک خانه گرم و دنج نیست. اما یک خانه هزینه دارد به خصوص که بخش عمده‌ای از قبض انرژی اکثر مردم صرف گرمایش و آب گرم می‌شود.

گرمایش همچنین یکی از زمینه‌هایی است که می‌توانید بیشترین صرفه جویی را در خانه خود داشته باشید. بنابراین، مهم است که مطمئن شوید سیستم گرمایشی شما نه تنها برای اجرا ارزان نیست، بلکه از نظر انرژی نیز کارآمد و بهینه است.

در این مقاله تفاوت گرمایش با گاز و برق را توضیح خواهیم داد.و مزایا و معایب گرمایش برقی در مقابل گرمایش گازی را بسنجید تا به شما کمک کند که هیتر گازی انرژی برای خانه شما بهترین است یا خیر.

هیتر گازی انرژی
هیتر گازی انرژی

تفاوت گرمایش برقی در مقابل گاز

سیستم‌های مبتنی بر گاز معمولاً برای سوزاندن سوخت و گرم کردن آب به دیگ بخار  متکی هستند . سپس این آب از طریق رادیاتورها یا در لوله‌های زیر زمین برای گرم کردن خانه به گردش در می‌آید. همانطور که کف‌ها یا رادیاتورها گرم می‌شوند، هوای اتاق شما را از طریق چیزی که به عنوان همرفت شناخته می‌شود گرم می‌کنند.

در سیستم‌های گرمایش الکتریکی تنوع بیشتری وجود دارد. در حالی که سیستم‌های گاز مدرن از دیگ مرکزی استفاده می‌کنند. سیستم‌های الکتریکی به طور سنتی به وسایل گرمایش جداگانه در هر اتاق متکی هستند. این ممکن است یک فن یا بخاری برقی ساده باشد. یا یک شبکه پیچیده‌تر از بخاری‌های ذخیره‌سازی که با برق کم مصرف و ارزان کار می‌کنند.

مزایای گرمایش الکتریکی

  • هزینه نگهداری کم، بر خلاف دیگ‌های بخار
  • سیستم‌های الکتریکی مدرن دارای کنترل گرمایش هوشمند و کمک به مدیریت موثر گرمایش می کند.
  • کیفیت هوای خانه بهتر

معایب گرمایش الکتریکی

  • قیمت برق گرانتر از گاز است
  • نصب آن مانند پمپ‌های حرارتی منبع هوا می‌تواند گران باشد
  • بخاری‌های ذخیره سازی قدیمی کارآمد نیستند مدل‌های اولیه بخاری ذخیره سازی می‌توانند منجر به گرم شدن بیش از حد اتاق‌ها و هدر رفتن انرژی شوند

مزایای هیتر گازی انرژی

1) کاربردی هستند

هیتر‌های گازی انرژی معمولاً مؤثرتر از بخاری‌های برقی هستند و هزینه‌های جاری کمتری را متحمل می‌شوند و سوخت کمتری مصرف می‌کنند. نصب گرمایش گاز داخلی آسان است زیرا فضای زیادی را اشغال نمی کند، انرژی کمتری مصرف می‌کند و نیاز به خدمات کمتری دارد. این سیستم‌ها برای اجرا مقرون به صرفه تر هستند، و گاهی اوقات، تعمیر و نگهداری آنقدر آسان است که می‌توانید خودتان آن را انجام دهید. علاوه بر این، بخاری‌های گازی هیچ گوگردی منتشر نمی کنند که به حفظ محیط امن در داخل خانه کمک می‌کند.

2) گرمای قابل اعتمادی را فراهم می‌کنند

بر خلاف بخاری‌های برقی، هیتر‌های گازی داخلی منبع بسیار مطمئن تری برای گرما هستند. در زمان نصب، مطمئن شوید که مکانی را انتخاب کنید که بیشتر در آن بنشینید تا گرمای بی وقفه داشته باشید. شما مجبور نخواهید بود به برق متکی باشید یا نگران قطعی برق باشید، زیرا سیستم گرمایش گاز حتی زمانی که برق شما تمام شده است کار می‌کند. اگر هر چند وقت یکبار سرویس منظم دریافت می‌کنید، اتاق شما را با سرعت بیشتری گرم می‌کند، به این معنی که مجبور نخواهید بود برای مدت طولانی در سرما متحمل شوید.

3) دوستدار محیط زیست هستند

در زمان نصب بخاری گازی داخلی، خوشحال خواهید شد که دریابید که آنها یک سیستم سازگار با محیط زیست دارند. برخلاف زغال سنگ و نفت که هر دو کربن بیشتری منتشر می‌کنند و مضر هستند. اگر دانش کافی ندارید، می‌توانید از تکنسین متخصص خود در هنگام مراجعه به خانه شما برای بررسی‌های تعمیر و نگهداری راهنمایی بخواهید. در مقایسه با بخاری‌های برقی، بخاری‌های گازی انرژی کمتری مصرف می‌کنند و به کاهش انتشار گازهای گلخانه‌ای کمک می‌کنند.

4) ارزش خانه را افزایش می‌دهند

بخاری گازی داخلی یک سرمایه گذاری عالی برای خانه شما است، زیرا بسیار سریعتر و کارآمدتر است. اگر قبلاً یک خط گاز در خانه خود دارید، نصب بخاری گازی نیز زمان زیادی نمی برد. بخاری‌های گازی سرپوشیده برای خانه‌های بزرگ با فضاهای داخلی بزرگ توصیه‌شده‌ گزینه هستند و بسیاری از خانه‌های مدرن بخاری‌هایی را ترجیح می‌دهند که به جای بخاری برقی، گزینه گازی دارند، زیرا با سبک زندگی آنها سازگارتر است.

معایب گرمایش گازی

دیگ‌های گاز از سوخت فسیلی استفاده می‌کنند، سوزاندن آن برای گرما به گرم شدن کره زمین و تغییرات آب و هوایی کمک می‌کند

دیگ های بخار نیاز به تعمیر و نگهداری منظم دارند.

ارتقاء دیگ بخار به مدل جدیدتر می‌تواند گران باشد

سیستم‌های قدیمی و بد نگهداری می‌توانند خطرناک باشند و مونوکسید کربن نشت کنند

انواع مدل هیتر گازی شرکت هماسل

هیتر گازی فن دار انرژی مدل GH 0640A (گاز شهری)
هیتر گازی فن دار انرژی مدل GH0 625A (گاز شهری)
هیتر گازی فن دار انرژی مدل GH 0640Sa (گاز شهری و سنسور دود)
هیتر گازی فن دار انرژی مدل GH0 625sa (گاز شهری و سنسور دود)
هیتر گازی فن دار انرژی مدل GH0 625 (گاز مایع)
هیتر گازی فن دار انرژی مدل GH 0640 (گاز مایع)

سخن پایانی

برای مشاوره و اطلاع از قیمت هیتر گازی انرژی با کارشناسان ما در هماسل تماس بگیرید.02133914317

سوالات متداول

مزایای هیتر گازی انرژی چیست؟

کاربردی هستند، گرمای خوبی دارد ، دوستدار محیط زیست، ایمنی بیشتر و نصب راحتر

کدامدل هیتر گازی انرژی که به سنسور دود مجهز است؟

هیتر گازی فن دار انرژی مدل GH 0640Sa هیتر گازی فن دار انرژی مدل GH0 625sa

5/5 - (7 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *