جستجو

ورود/ثبت نام

انواع کولر گازی

انواع کولر گازی

فهرست مطالب

انواع کولر گازی

 • مینی اسپلیت بدون کانال
 • کولر گازی پنجره ای
 • کولر گازی پرتابل
 • کولر های نصب شده روی زمین
 • کولر گازی هیبریدی / دوگانه سوز
 • کولر گازی هوشمند
 • کولر گازی زمین گرمایی
 1. کولر گازی مرکزی

از بین انواع مختلف کولر گازی ، این رایج ترین نوع سیستم خنک کننده است زیرا برای خانه های بزرگتر به دلیل توانایی آن در خنک کردن کارآمد ترجیح داده می شود. سیستم های کولر گازی مرکزی هوای خنک را از طریق کانال های تامین و برگشت به گردش در می آورند. کانال‌های تغذیه و رجیسترها که در دیوار یا کف قرار دارند، هوای خنک را به داخل خانه می‌برند. سپس، هنگامی که هوا گرم شد، دوباره به کانال های تغذیه گردش می کند و جایی که به سیستم کولر گازی منتقل می شود، ثبت می شود.نصب یک سیستم کولر گازی مرکزی نیاز به برنامه ریزی و آماده سازی زیادی دارد زیرا اندازه برای عملکرد سیستم بسیار مهم است. اگر سیستمی را با اندازه اشتباه نصب کنید، حتی اگر از نظر انرژی کارآمد باشد، متوجه خواهید شد که هزینه های آب و برق شما بیشتر از چیزی است که باید باشد.

 

 1. کولر گازی مینی اسپلیت بدون داکت

سیستم های مینی اسپلیت بدون داکت بیشتر در قسمت هایی از خانه که بهینه سازی شده اند رایج است. مانند سیستم های کولر گازی مرکزی، این سیستم ها دارای یک کمپرسور/کندانسور در فضای باز و یک واحد هندلینگ داخلی هستند.

اگر به دنبال خنک کردن اتاق های جداگانه در خانه خود هستید، این سیستم ممکن است فقط برای شما باشد. بسیاری از سیستم‌های مینی اسپلیت بدون داکت می‌توانند تا چهار واحد هندلینگ داخلی داشته باشند که همگی به یونیت خارجی متصل هستند.

هر منطقه دارای ترموستات مخصوص به خود است که به شما امکان می دهد دما را برای هر اتاق متناسب با آن تنظیم کنید. این امر به ویژه در صورتی مفید است که می خواهید تنها قسمت خاصی از خانه را که در حال استفاده است خنک کنید.

انواع کولر گازی
انواع کولر گازی
 1. کولر گازی پنجره ای

کولر گازی پنجره ای را به عنوان یک واحد جمع و جور در نظر بگیرید که تنها یک اتاق خاص را خنک می کند. این سیستم که به عنوان “واحد واحد” نیز شناخته می شود، در پنجره یک اتاق نصب می شود.

واحدهای پنجره ای یک اتاق را با انتشار هوای گرم از پشت آن و دمیدن هوای خنک به داخل آن خنک می کنند. این نوع واحدها برای کسانی که در فضاهای کوچک زندگی می کنند بهترین هستند. برای یک خانه بزرگتر ایده آل نخواهد بود زیرا متوجه خواهید شد که در چنین محیطی به طور موثر خنک نمی شود. معمولاً کولر گازی یک اتاق در نظر گرفته می شود.شرکت هماسل فروشنده کولر گازی گاسونیک و کولر گازی ایران رادیاتور می باشد برای دریافت اطلاعات بیشتر تماس بگیرید.

 

 1. کولر گازی قابل حمل

کولرهای گازی پرتابل به عنوان مولد بعدی واحدهای پنجره ای به شمار می روند. این نوع کولر گازی هوا را از اتاق گرفته و آن را خنک می کند و سپس آن را به داخل اتاق هدایت می کند. سپس دستگاه با استفاده از شیلنگ اگزوز که در پنجره نصب شده است، هوای گرم را به بیرون تخلیه می کند.

مانند واحدهای کولر گازی پنجره ای، کولر گازی قابل حمل فقط برای خنک کردن یک اتاق طراحی شده است. آنها آسان برای نصب، همه کاره، و یک گزینه مقرون به صرفه هستند. متوجه خواهید شد که قابل حمل بودن کولر گازی شما خنک ماندن در روزهای گرم تابستان را بسیار آسان تر می کند.

 

 1. کولر گازی هیبریدی

مانند خودروهای هیبریدی، سیستم‌های پمپ حرارتی هیبریدی بین سوختن سوخت‌های فسیلی و استفاده از برق برای کارکردن متناوب هستند. این سیستم به منظور صرفه جویی در هزینه و انرژی، به صورت هوشمند بین دو منبع انرژی انتخاب می کند. شما مجبور نخواهید بود با افزایش قیمت انرژی گروگان بگیرید.

در تابستان، پمپ حرارتی شما به طور معمول کار می کند، گرما را از خانه شما بیرون می کشد و آن را در فضای باز پخش می کند.

در زمستان، سیستم پمپ حرارتی هیبریدی شما برعکس عمل می کند و گرما را از محیط بیرون می کشد و آن را در خانه شما توزیع می کند.

اگر قانون دوم ترمودینامیک را از دبیرستان به خاطر داشته باشید، می دانید که گرما از یک جسم گرم به یک جسم سرد منتقل می شود. هنگامی که مبرد به زیر دمای بیرون می‌رسد، گرمای خارج از منزل به کویل‌های پمپ حرارتی شما و در نتیجه به مبرد شما منتقل می‌شود. اکنون گرمای استخراج شده می تواند به هوای گرم و مطبوع برای خانه شما تبدیل شود.

 

 1. گرمایش و سرمایش زمین گرمایی

انرژی زمین گرمایی پایدار، کم مصرف و دارای طول عمر طولانی است. از آنجایی که دمای زمین در زیر ما تقریباً ثابت 55 درجه است، صرف نظر از اینکه چقدر در جو گرم یا سرد است، فناوری زمین گرمایی قادر است گرما را از پایین استخراج کرده و به خانه شما منتقل کند. یک کویل زمین گرمایی (“حلقه” یا “چاه”) در عمق زمین نصب می شود و می تواند برای گرم کردن و خنک کردن خانه شما استفاده شود.

با افزایش راه حل های با فناوری پیشرفته و اعتبارات مالیاتی بیشتر برای صاحبان خانه، زمین گرمایی به طور فزاینده ای محبوب می شود. دمای زیر خانه شما می تواند بین 40 تا 50 درجه باشد که برای جذب گرما یا سرمایش در تمام سال به اندازه کافی پایدار است. در حالی که هزینه اولیه یک سیستم زمین گرمایی می تواند زیاد باشد، بیش از 50 سال دوام خواهد آورد و هزینه های عملیاتی فوق العاده مقرون به صرفه است، به خصوص که هزینه سوخت همچنان در حال افزایش است.

برای اطلاعات بیشتر با کارشناسان هماسل  تماس بگیرید.

به این مطلب امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *